Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Společenský život > Akce v regionu

Akce v regionu


Prohlídka labyrintu

Místo
Zelný trh 320, Brno-město, 60200 Brno
Datum konání
Stálá akce

Unikátní soustavu historických sklepení a chodeb tvoří dva samostatné celky. Část určená pro společensko-kulturní využití je situována ve spodní úrovni náměstí směrem k divadlu Reduta. V turistické části před návštěvníky díky průvodcům v dobových kostýmech ožívá brněnská historie. Trasa míří pod náměstím vzhůru k Malému Špalíčku a vede v hloubce 6–8 metrů pod povrchem.

Více

Železářství

Místo
Purkyňova 2950, Královo Pole, 61200 Brno
Datum konání
Stálá akce
Typ

Expozice je věnována hutnictví železa na našem území od počátků znalosti jeho výroby do období průmyslové revoluce.

Více

Prohlídka objektu

Místo
Radnická 368, Brno-město, 60200 Brno
Datum konání
Stálá akce
Typ

Více

Galerie výtvarného umění 2. poloviny 20. století a počátku 21. století

Místo
Špilberk 210, Brno-město, 60200 Brno
Datum konání
Stálá akce
Typ

Sbírka výtvarného umění 2. poloviny 20. století Muzea města Brna bude nově prezentována v zrekonstruovaných prostorách jižního křídla hradu Špilberku. Bude časově navazovat na již stávající galerijní expozici a pokračovat v mapování brněnské výtvarné scény v poválečném období a následným nástupem tvůrčích uměleckých skupin. Přes navazující normalizační období ukáže situaci v devadesátých letech, v nichž autoři vstoupili do klimatu svobody a začali být konfrontování se stále výraznějším nástupem nových médií. Počátek 21. století bude zastoupen nejnovějšími exponáty dnešních čtyřicátníků. Návštěvníci tak získávají novou galerii, informující přehledně o vývoji českého umění v Brně až po současnost.

Více

O nové Brno. Brněnská architektura 1919-1939

Místo
Špilberk 210, Brno-město, 60200 Brno
Datum konání
Stálá akce
Typ

Obnovená expozice si stanovila za cíl přesvědčivě informovat o významu brněnské meziválečné architektury, o povaze, neopakovatelných vlastnostech a vysoké úrovni tvorby jejích představitelů, ale také o nepřehlédnutelném podílu jejich děl na cílevědomém budování nového Brna, které se mělo co nejrychleji proměnit z „vídeňského předměstí“ ve svébytnou moravskou metropoli.

Více

Corpus litterarum. Stopy písemnictví nejen v moravských dějinách

Místo
Hudcova 76, Medlánky, 62100 Brno
Datum konání
Stálá akce
Typ

Výstava, kterou právě otvíráme, je malým závdavkem stálé expozice. Představuje významné výstavy, které Oddělení dějin literatury Moravského zemského muzea vytvořilo – či na kterých se podílelo – v posledních letech. Počiny, které Brno nevidělo, nebo ty, které vypovídají o formujících, klíčových etapách českého literárního vývoje: najdeme zde části výstavy Cyril a Metoděj. Doba, život, dílo. (2013), Poklady Moravy (projekt připravený ve spolupráci s Národním muzeem a instalovaný v Praze v letech 2010-2011) a Normalizaci navzdory – zatím poslední výstavu Oddělení dějin literatury, která hojně čerpala z materiálu nového, právě vytvářeného fondu: Centra kulturních dějin 20. století.

Více

Kamenná duha

Místo
Zelný trh 295, Brno-město, 60200 Brno
Datum konání
Stálá akce
Typ

Mnoho pěkných minerálů reprezentujících všechny barvy duhy můžete vidět na menší, ale krásou oplývající výstavě Kamenná duha v předsálí stálé expozice Svět nerostů. Představují výběr minerálů Mineralogicko-petrografického oddělení MZM, které jsou většinou ukryty v depozitářích.

Více

Prohlídka hradu

Místo
Nedvědice
Datum konání
Stálá akce
Typ

Prohlídka Pernštejna vás seznámí s historií hradu i jeho pověstmi.

Více

Parní lokomotivy. Elektrické lokomotivy. Motorové lokomotivy. Drezína. Osobní vozy. Nákladní vozy. T

Místo
Masarykova 248, 66411 Zbýšov
Datum konání
Stálá akce
Typ

MPŽ tvoří vozy polních drah typických i méně známých konstrukcí. Zastoupeny jsou i vozidla drah důlních. Pro přepravu návštěvníků muzea bylo postaveno v letech 1997–2004 několik letních osobních vozů. Při údržbě a rekonstrukci trati slouží také několik zajímavých vozů jednoúčelových.

Více

Minerály na Tišnovsku. Měšťanský obytný interiér z přelomu 19. a 20. století. Dějiny a současnost kl

Místo
Porta coeli 1001, 66602 Předklášteří
Datum konání
Stálá akce
Typ

Více