hrozen

Změna velikosti písma

fulltext

Drobečková navigace

Úvod > Společenský život > Akce v regionu

Akce v regionu


Na křídlech ptáků | 3D film ve VIDA!

Místo
Křížkovského 554, Pisárky, 60300 Brno
Datum konání

Sníte o létání? V novém 3D snímku stačí roztáhnout křídla a obletíte celou planetu. Díky nejmodernějším technologiím a ultralehkým kamerám uvidíte svět z ptačí perspektivy. Zjistěte, jaké to je být obávaným orlem či sokolem nebo naopak jejich kořistí. Čtyřicetiminutový dokument Na křídlech ptáků z produkce BBC promítá VIDA! v českém dabingu herečky Jany Plodkové za příplatek ke vstupnému 50 Kč/osoba. Snímek nadchne dospělé i děti od 4 let. Datum a čas promítání najdete na našich stránkách VIDA!.

Více

COFFEE | Nová výstava o kávě ve VIDA!

Místo
Křížkovského 554, Pisárky, 60300 Brno
Datum konání
Typ

Prozkoumejte nevšední cestu od zrnka k šálku a objevte vědu v kávě. Od 22. listopadu můžete navštívit největší i nejdražší výstavu v historii VIDA!, která bude věnovaná nejoblíbenějšímu horkému nápoji na světě – kávě. Výstavu COFFEE připravilo Deutches Museum v Mnichově. Vydejte se na cestu do světa kávy, počínající skutečnými rostlinami kávovníku přes chemické a technické procesy spojené s její sklizní a přípravou. Upražte si vlastní kávová zrna a poznejte rozdíly mezi různými způsoby pěstování. Objevte, jak vypadá kávové zrno pod elektronovým mikroskopem. Díky mnoha interaktivním exponátům si kávu užijete doslova všemi smysly. Těšit se můžete na pojízdnou kavárnu nebo desítky historických kávovarů, včetně nejmenšího kávovaru na světě. Využijte jedinečnou možnost podívat se, jak to vypadá uvnitř kávovaru La Marzocco. Seznamte se blíže se sociálními a ekonomickými souvislostmi světového obchodu s kávou a poznejte blíže kulturní historii spojenou s těmito vzácnými malými zrnky. Vstup v rámci vstupného do expozice.

Více

CHEMIE K SEŽRÁNÍ | víkendové dílny ve VIDA!

Místo
Křížkovského 554, Pisárky, 60300 Brno
Datum konání

Že může být chemie k sežrání? No jasně, se spoustou potravin můžeme dělat zajímavé chemické pokusy! Jak reaguje peroxid vodíku s obyčejnou bramborou? Může kiwi sežrat gumového medvídka? Zjistíme, jaké máme v kuchyni kyseliny a zásady a k čemu slouží v našem těle enzymy. Připravíme si míchaná vajíčka pomocí alkoholu. Vyrobíme z citrónu sopku a přimějeme křupku zbarvit se do fialova. Kyseliny a zásady proměníme díky chemii v pastelky a nakreslíme si malý obrázek Vhodné pro děti od 4 let. Dílny se konají o víkendech od 8. 1. do 27. 2. 2022 v časech 12:00, 14:00 a 16:00. Za příplatek ke vstupnému do VIDA! 50Kč/skupina (1–4 os.).

Více

Brno - Depresy, Pačess, Panychida, Asgard

Datum konání
Typ

Slovenská legenda Depresy po dlouhé době v Brně. Držitelé ceny Břitva za loňský rok Panichyda se s voji novou deskou. Epický black Pačess s deskou Poupě a domácí blacková legenda Asgard poprvé v nové sestavě.

Více

FRONT LINE FEST IV. (Vanguard, Anime Torment, Elysium, Mortifilia, Frodys)

Datum konání
Typ

Po roční pandemické mezeře se opět vracíme s v pořadí čtvrtým ročníkem FLF! Pevně doufáme, že se akce letos povede uskutečnit za standardních podmínek a všichni si ji užijeme naplno! ???? ---------------------------------------- ---------------------------------------- Tentokrát se můžete těšit na:⤵ ????VANGUARD / death metal / Brno https://www.facebook.com/vanguardbandofficialpage ????ANIME TORMENT / deathcore / Litoměřice https://www.facebook.com/animetorment/ https://youtu.be/XGBSBlyBdL8 ????ELYSIUM / deatmetal-core / Týnec nad Labem https://www.facebook.com/elysiumcz/ https://youtu.be/7N-puT9YyoE ????MORTIFILIA / melodic death metal / Sušice https://www.facebook.com/mortifilia https://youtu.be/cdx83DzbqzU ????FRODYS / weirdfolk / Havířov https://www.facebook.com/TheFrodys https://youtu.be/vNdyVlJZEJs ---------------------------------------- ---------------------------------------- LINEUP????: TBA DOORS ???? : 19:30 START▶ : 20:00 VSTUP???? : 200,- -----------------------------

Více

Tour 2022

Datum konání
Typ

Více

Heathen Assault over Brno III

Datum konání
Typ

Asgaardian Events, Obscuro Webzine, MELODKA & Rockový magazín Spark & Stormbringer.at present Heathen Assault over Brno III. 14:00 Doors 14:20 - 14:50 Tezaura 15:10 - 15:40 Dark Seal 16:00 - 16:30 Deloraine 16:50 - 17:25 Vermilia 17:45 - 18:20 Infinitas 18:45 - 19:25 Valhalore 19:50 - 20:30 Vorna 20:55 - 21:40 SSOGE 22:05 - 22:50 Dornenreich 23:10 - 00:10 Bucovina 00:30 - 01:00 Barbar Punk

Více

Nahoře Bez, Syridas, Chráňená Dílna a Madrain v Unleaded Coffee

Datum konání
Typ

Do klubu Unleaded Coffee za vámi z Ostravska dorazí punkové kapely Nahoře Bez a ChráŇená Dílna spolu s metalovými kapelami Syridas a Madrain.

Více